ებრაული ეპიტაფია I (ბროსე)
source date: I
availability: დოკუმენტი ვრცელდება Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 ლიცენზიით. (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/)

Marie-Félicité წBrosset Rapports sur un voyage archéologique dans la Géorgie et dans l'Arménie en 1847-1848

טוב שם שבשמו משמן טוב ויום תמות מיום הולדו וזה המצבה עקבו על קבורה התם הישר הבחור יהודה בן יצחק ואנא שפטר שנפטר לכיכ (?) יום ו לחדש לבע אזול טוב ציבת בשנת אלול התקע ליצירת אדם וחיה תנצבה ומין

Melius est bonum nomen quam unguentum pretiosum et dies mortis quam dies nativitatis. Hic est cippus supra tumulum integri, iusti, iuvenis Iehuda filii Isaac. Ille decessit ad foedus aeternum die VI mense Elul, anno DLXX a creatione Adami et Evae. Sit anima eius ligata in fasciculo viventium. Amen” (A. 570 = 1809)